• 1
  • 2
  • wowslider
  • 4
11 22 33 44

O firmie

Firma Fama powstała w Piekarach Śl. maju 1990 roku na bazie likwidowanej nierentownej księgarni Domu Książki. Formalności trwały do końca czerwca . Oficjalnie firma została zarejestrowana 2 lipca.

Od początku istnienia zajmowaliśmy się współpracą ze szkołami, bibliotekami i innymi placówkami oświatowymi, dostarczając głównie podręczniki i lektury oraz w mniejszej skali wybrane artykuły biurowe.

Okres świetności firma przeżywała w latach dziewięćdziesiątych. Nowy wiek przyniósł zubożenie społeczeństwa, niż demograficzny oraz zmiany w prawie, które z roku na rok ograniczały nasze możliwości działania, faworyzując duże wydawnictwa, które dotarły do szkół pomijając rynek księgarski. Ten niekorzystny dla księgarń trend trwa do dnia dzisiejszego. Wzmocniony został dodatkowo przez zanik nawyku czytania wśród młodzieży i nowe nośniki pisma. Zmienił się również stosunek władz lokalnych i centralnych do księgarń. Księgarnie przestały być, w umysłach decydentów, placówkami kultury i zostały uznane jako zbędny element krajobrazu miejskiego. Zmiany te spowodowały upadek i likwidację kilku tysięcy księgarń. Według mojej wiedzy jesteśmy najstarszą w Polsce firmą księgarską, z pośród tych, które zaczynały działalność w czasie polskich zmian ustrojowych po roku 1989.

Oferta nasza obejmuje podręczniki szkolne i akademickie wszystkich wydawnictw i na wszystkie poziomy nauczania. Na życzenie klientów sprowadzamy każdą książkę dostępną na polskim rynku wydawniczym. Dla rodziców i uczniów oferujemy podręczniki nowe i używane. Można u nas nabyć nowe podręczniki sprzedając w rozliczeniu swoje stare. Używane podręczniki można oczywiście sprzedać u nas za godziwą cenę bez konieczności jakichkolwiek zakupów.

Od bieżącego, 2014 roku postanowiliśmy przebudować i rozbudować ofertę pod kątem odbiorcy indywidualnego. Postanowiliśmy również dodać nowy kanał sprzedaży i zadebiutować w wirtualnym świecie. Nie znaczy to, że nie prowadziliśmy sprzedaży internetowej, świadczy o tym Kika tysięcy pozytywnych opinii na portalu allegro oraz grono zadowolonych z naszych usług klientów.

Dalsze losy mojej firmy są w Państwa rękach. Wierzę, że moje trzydziestoletnie doświadczenie w branży i dwadzieścia cztery lata działalności na własny rachunek pozwoli mi sprostać Państwa wymaganiom. Państw zadowolenie będzie moją przepustką do przyszłości i biletem do przetrwania.

Zapraszam do współpracy i korzystania z naszych usług

Z poważaniem,
Tadeusz Heliś